Link :: 03.02.2006 :: 18:09
Siemka! prepraszam , ze nie pisze co dziennie notek! postaram sie to naprawić. Humor mi sie poprawił. z wielu powodów! Np z tego co sie sało na klatce W szkole musimy przygotować przedstawienie z wiersza . Ja jestem tą dziewczyna , którą zdradza świetzianke- strzelec! jak zawsze super rola!! Na poczatku miałam byc narratorem nr. 1. Ale sie ocaliłam :] hehe

Ostatnio robiłam również zdjęcia do kroniki najlepszych uczniów. Pani powiedziała, że mam zadatki na fotografa i czy juz robiałm zdjecia jakiś pejzaży!! hehe . Zawsze chciałam byc forografem... Musze jeszcze poszperać w HTML-u wiec narty

Pozdro dla Danieosa, Matiego, Rafał , Wyrzyka, Didka i Sms!! narty
Komentuj(4)


Link :: 05.02.2006 :: 18:07
Siemka!! jakoś mało komentarzy ... kiedys było więcej.... hm.... Nie wiem o czym pisać!
Dzis miałam próbe na świteziankę!! ja gram dziewice! :] JAK ZAWSZE fajna ROLA... mam nadzieje, ze dobra ocene dostanę...
14 lutego dzień zakochanych Chce z kolezankami sobie jaja z kogos zrobic... ale z kogo?? nie wiem! jak masz pomysł to pisz!! chemy wysłać z BZYDKIM KOMENTARZEM walentynke , ale z romantycznym komentarzem! aLE DO TAKIEJ NIEZNANEJ OSOBY... HM... mOZE DO RYSZAWY... ??nie wiem !
a JA WYŚLE TYLKO JEDNA WALENTYNKĘ... ALE TAK NA SERIO ... zEBY PAN rOSA ZGODZIŁ SIE , ZEBYSMY NA DYZURACH TE WALENTYNKI DO PuDŁA ZBIERALI, BO JAK TEGO NIE BEDZIE TO JA NIE WYSŁAM! PAmietam jak rok temu ktos mi poczta wysłał, to cała moja rodzina najpierw to przeczytała i mi dopiero dała... ale był wtedy obciach... hm,... koncze :* dla daniela, matiego, rafała, didka itp ;]
Komentuj(6)


Link :: 08.02.2006 :: 19:32
Siemka Mam husta nastrojów! mam tego dosć! przerzucam sie na 5 kl! teraz mi sie tam podobaja osoby... Ale głupio, bo jak pojde do gim, to nie bede ich widziec przez rok! boże i co teraz...... nie chce do gim... Mam wiele powodu, dla których moge popełnic samoobujówstwo.. i chyba tak zrobie. nikt nie bedzie tęsknił..., nie mam dla kogo zyc..... koncze ide se zyły podciąć...
Komentuj(5)


Link :: 10.02.2006 :: 15:09
Yoyo Dzieki,z e mnie pocieszacie! TO NA PRAWDE DUZO ZNACZY! KTo mi wysyła walentynke, to niech mi zostawi komentarz. ok??

Ten szablon mi sie podoba... i narazie taki zostanie nie mam zamiaru go zmieniac! A co do tego:, ze jakbym se zyły podcieła, to duzo osob by nie tęskniło.. A szkoła by wcale gorsza, lub lepsza nie stała. hm... Ale juz mi ochota na samobujstwo przeszła Ja chce sie zakochac!! Strasznie lubie to uczucie hehe Juz sie nie moge doczekac, az wrescie na czyjś widok mi odech stanie heheh

Dzis w szkole przedstwialismy -switeziankę-, ja grałam dziewce! I dostałam szóstkę! Oczywiście sie pomyliłam.. omineła jedną zwrotkę! kurcze... a chciałam to wyrectowac bezbłędnie!
DZIS DYZUROWAŁAM! Dziewczyny mowiły, ze dyzury sa nudne! ja tak nie sądze! co chwila musiałam biegac po szkole... jak nie, jakies zawołac osoby, to musze isc sprzedac gazetke! boze mysłaam, ze tam nie wyrobie!! KONCZE PAPA

Komentuj(5)


Link :: 11.02.2006 :: 20:42
Siemka Siemka! naleze do szlachty :d :] jestem czym sie chwalić Dzis byłam na dwórku . było fajnie :d Lecz gdy wrociłam to na gg, TO DOPIERO JEST FAJNIE Pozdrawiam zajebistych ziomków : Daniosa, Wiole, Matiego , Martynke, Kazika,didka!!!! Jutro planujemY COS FAJNEGO nie wiem o czym pisac:* koncze
Komentuj(3)


Link :: 12.02.2006 :: 17:00
POCAŁUNKI cos o nich :Wydaje się, że o pocałunku napisano i powiedziano już wszystko. Jest to bowiem jedna z najprostszych, najbardziej elementarnych pieszczot. W podręczniku Kamasutry znajdziemy aż 36 tysięcy rodzajów pocałunków. Dokładnie nie wiadomo, skąd się wzięły, kiedy ludzie zaczęli się całować. Wiadomo jednak, że ludzie całowali się już w bardzo dalekiej przeszłości. Antropolodzy wiążą pocałunek z karmieniem młodych ssaków. Zresztą, czy to ważne skąd ON się wziął?! Żartownisie powiadają, że: „rącki do ściskania, buzia do cmokania” i tego będę się trzymać...

Wierszyk na walentynki
Serce moje nie kłamie,
lecz bardzo mocno bije.
Ciebie jednego kocham,
dla ciebie jednego żyję.



Komentuj(12)


Link :: 13.02.2006 :: 15:04
Yo Yo

Mam dobry humor.... Jestem ciekawa jak sie Walentynki udadzą chce dostac duzooo walentynek ale jestem zachłanna hehe .... Ale ja chce pobic moj rekord... choć w to wątpie.. hm... Co do walentynek , to musze jeszcze pare wysłać wyśle między innymi do : Danielka, Mateusz R, Mateusza, Rafał, Lukasz , Didkowi, Wyrzyka... ITD jak kogos nie wymieniałam to sorcia

NAjlepsze jest to w jutrzejszym dniu, ze nie bede na 3 lekcji, bo bede segregowac walentynki tylko szkoda, ze nie rozności.. hm.. szkoda Zoabczymy, kto ma największe powodzenie u chłopaków i u dziewczyn...! ale bedą jaja jak sie okarze, ze jakas z 1 kl jest najładniejsza... BLEE BRRR ODBY TAK NIE BYŁO :p


Pozdraiwam szlachte:między innymi: Martynkę, Mateuszka, Didusia, Danielka,Wiolusie , Zoche itd... pozdrawiam
Komentuj(8)


Link :: 14.02.2006 :: 14:56
Elloo
Dzis walentynki DOstałam 13 i 2 róznie i prezent :*- dziekuje osobą które mi wysłały.... :*:*:*:*:* NAJWIĘCEJ W CAŁEJ SZKOLE o to chodziło !! boże jak ja lubie walentynki! ale najlepsze jest to , ze ja dostałam od ...!! ) Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękuj Loczkowi, Wyrzykowi, za róze... i Tomkowi, za prezent ) I reszcie za SUPER WALENTYNKI :]
Komentuj(6)


Link :: 14.02.2006 :: 18:18

Komentuj(9)


Link :: 15.02.2006 :: 13:14
Sonda
CZY ON JEST PRZYSTOJNY!! bo ja nie wiem.. co wy sądzcie??

Komentuj(19)


Link :: 15.02.2006 :: 17:01
Yo Yo
Co do sondy,... to bardzo -wyrozumiali- jestescie mi tez sie ten OSOBNIK nie podoba ) hehe
JA nie gustuje w takich ... przymułach

Podwieczor umieszcze następnego do ocenki chł..!! co wy na to?? chcecie??
to dozobaczenia
Komentuj(0)


Link :: 15.02.2006 :: 17:09
SONDA
oCENIAC, W PROCENTACH, I OBOK NAPISAC, DALCZEGO -..- TYLKO PROCENT DAŁES/ŁAS JEMU...??


Komentuj(8)


Link :: 16.02.2006 :: 20:09
siemka! nie wiem o czym pisac.... hmmm zrobie sonde...:
Ile mi dajecie??
Nowość: konkurs: Kto wygrywa na Najładniejszego chłopca tygodnia ?? dawac puknty kazdemu.... A ja potem je wszytkie zlicze i zobaczymy

A)

B)

C)

Komentuj(6)


Link :: 18.02.2006 :: 11:15
Siemka Koniec z sondami ) Teraz zaczynamy notki Z związku z walentynkami to my [ moja kl 6e] oragnizuje DYSKE w piatek yeach ) Bedzie super )
Dzis ide do kumpeli , zeby ustalić muzyke na nasz apel. Bedzie o Janie Pawle ||
tERAZ IDE SIE SZYKOWAC BO MUSZWE WYCHODZIC :*
POSMIEJCIE SIE :

Komentuj(1)


Link :: 19.02.2006 :: 12:53
Eloo! zaraz zmieniam szablon mam nadzije ze wam sie spodoba) muze inna i t d Wczoraj grałam w pingla , z danielkiem i rafałem, i marszałem i KArą ! pozdro dla nich FLOTA SYSYSYZSYYSYSYSYSYYSYSY :] Tajemne znaki )
Szkoda, ze dzis nie idziemy, ale danio powtorymy to?? MUSZE MAJmUSA OGRAC ) Bo daniela nie dam rady ZA DOBRY!! Hehe
) Dobra spadam , bo musze upięknić moj blogas pozdro dla :
Mateusza, Danielka , Wyrzyka ,Olge ,Martynke, Wiole, i Majmusa Didka :* papapa jak skoncze dodatki to napisz enotke! :* papa
Komentuj(2)


Link :: 20.02.2006 :: 19:28
Siemka!! Co słychać??? Bo u mnie supcio!! Dzis byłam na pinglu! Daniela raz pokonałam, I TO MOJ SUKCES... bo to mistrz :D hehe szkoda ze majmusa nie było! chce go ograć :] hehe oby był słabszy w pingla ...! kiedy to powtórzymy??? ODP!! :D chce jak najszybciej.... 6D SKLADAM WYRAZY WSPOŁCZUCIA Z POWODU... kartkówki z anglika :) hehe :d pozdrawiam i całuje :D :*
Komentuj(13)


Link :: 21.02.2006 :: 15:45

DO DUPY
Siemka! Co słyhcac? Bo ja mam doła ( Ale nie powiem dlaczego... jedyne co mnie pociesz to jutro polekcji PIN-PONG heeh Ale mam zepsóty humor!! Nawet nie wiesz.. juz mi sie wogole nie chce do szkoły chodzic, nie mam po co... :/ A tak bardzo chciałam miec sympatie.. to teraz ją mam i jest do dupy... Głupia jestem, ze sie zakochałam!! hehe Juz nie chce tego uczucia!!!!! Mam tego serdecznie DOŚĆ ! Musze sie najpierw odkochać, a potem juyz nigdy sie nie zakochać!!! mam pomysł: o to moja przysięga! nie zakkocham sie juz! do konca roku..... ;/
IDE SIE ZABIC...
Komentuj(9)


Link :: 23.02.2006 :: 10:52
Siemka!! Szczerze mowią bo CO JA BEDE SCIEMNIAĆ! ten swiat jest do dupy Bo po
1: wszyscy mnie oszukują! i to z jaką klasą :/ ale kwach...
Bo po
2: chłopacy to najgłupsze zwirzęta na kuli ziemskiej! nie warci zachodu :/
a po
3: NIE WIEM CO ALE ZAWSZE JEST TO JEDNO ALE które ku*** wszytko psuje :/ ale chała na max...:/
I humor mam zjeba** na max... Ale co tam.... Juz po prostu TO OLEWAM.. ;/ szkoda , ze to takie trudne...
Jedyne to mnie pociesza, to ze pingiel [ ale nie wiem czy bede jeszcze mogla :/ ] i moje qmpele, co mi zawsze dobrze mowią,a ja głupia ich nie słucham..
i mam za swoje :/
dobra kncze to marudzenie
:*:*:*:**... dla nie wazne!!;] i dla qmpeli :*
:/ pa
Komentuj(9)


Link :: 24.02.2006 :: 08:21
Siemka!! Tak na początek to jestem w konkursiena najblog mam nadzieje ze pomozesz mi na http://a-s-i-a14.blog.onet.pl/ zapraszam GŁOSUJCIE NA MNIE
Nie wiem czy humor mi sie poprawił, bo tak było do wczraj wieczoru. Bo chł znów sie poklocili! nawet nie wiem o co! :/ Mateusz to wiem za co sie obraził, ale Daniel to nie wime :/ Miły qmpel z niego...:/
Wczoraj był tłusty czwartek, zjadłam tylko 2 pączki Nawet szkoda, ale to nie moja winna , ze moj tata jest łakomy hehe
zjadł mojego trzeciego pączka..:/
NIe jestem tego pewna, ale chyba moge powiedziec, ze czekam az mnie jakis chłopak oczaruje, bo nie mam nikogo na oku!!!!!! i nie mam zamiaru sie tak bardzo bardzo zakochywać, ale moze zrobie wyątek, ale to musi byc osoba fajna itd ktora bedzie mnie kochac ZGŁĄSZAC SIE :d
Komentuj(2)


Link :: 24.02.2006 :: 15:20
Siemka! chciałam podziękowac Olce ściborowskiej ze mi zajbiste komenatrze wystawiła, i za to ją zjebie w szkole! ma w morde! OLU UWAŻAJ ;/ Bo szykuje sie na ciebie ;/ Ale kawch .. MASZ RACJE TO JA TAMTEGO KOMCIA TOBIE NAPISAŁAM! cO BEDE SIE UKRYWAC!! HAHAHA ! PRZYNAJMIEJ PRAWDA.. wezcie włascie na jej blog i sie nabijajcie bardzo prosze WWW.BULA.TALK.PL
hahaha!!
ja sie bardzo ciesze bo w szkole mnie nie było! a mnie kurwa obchodzi moja kl, która mnei nie lubi, na szczęscie mam kolezanki, które mnie na 100%lubia olu , i ja nie musze sie im podlizywać I PRZYNAJMIEJ MAM KULTURE ,a nie jak ty! angeli mi powiedziała! Wiesz co? !! bez mozg.. SORRY ZERO ORZESZKA W GŁOWCE!! ;/ jak sie idzie do kogos to sie pyta czy mozna wejsc, a nie tak jak ty:/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RUSZAZ DUPE W DRZWI, BLOKUJESZ SIE I WYCHODZIS, CHOC ANGELA CIE NIENAWIDZI I NIE ZYCZY SOEBIE ZEBYS DO NIEJ PRZYCHODZIŁA! JAK NIE WIERZYSZ TO SIE JEJ SPYTAJ :/ ALE KWACH ..
niech ona mi powie, ze t y znow sie wprosiłas, to ci zjebiew skzole! odtarło! moze cie przynmiej kultury naucze.. choc w to wątpie!!! :/
a CO DO MOJEJ kl to są osoby ktore mnie lubią1 a ty np i karolina skibniewska i t cicie mmy kl to kurwa skurwilki KTÓRE MNIE OBCHĄDZA JAK KURWA GÓWNO HAHAHA ! NIE PRZEJMUJE SIE SZCZEGOLAMI :/ GHAHAHAHAHAHAHAHA ;] TY JEDNYM SŁOWEM JESTES OBCIACH ;] :/ HAHAHHA
Komentuj(0)


Link :: 24.02.2006 :: 15:33
Ello! a co do tamtych komciów co orzchaniłam tylko ole to teraz OPIEPRZE MARTYNKE;/ KURWA KOLEZANKI...
Nie odzywajcie sie do mnie, bo mi sie nawet nie chce na was uwagi zwraac.. takie kolezaki to ja dziekuje,.. juz lepsze mam kolehgów! hahahahahahaha ALE BACIACH Z WAMI :/ JEDNY A normalna to jest kara siara
Komentuj(1)


Link :: 24.02.2006 :: 15:45
Ello! a co do tamtych komciów co orzchaniłam tylko ole to teraz OPIEPRZE karolinse jebnietej skibie;/ KURWA KOLEZANKI...
Nie odzywajcie sie do mnie, bo mi sie nawet nie chce na was uwagi zwraac.. takie kolezaki to ja dziekuje,.. juz lepsze mam kolehgów! hahahahahahaha ALE BACIACH Z WAMI :/ JEDNY A normalna to jest kara siara
Komentuj(1)


Link :: 24.02.2006 :: 17:05
Zacznimy od tego : jesli karolina JEBANA PRZEZ GORYLA tanczy na minilisciE, to na mnie nie liczcie!!!bO JA NIE BEDE TANCZYC Z OSOBAMI Z PO ZA MOJEGO GATUNKU!!!! po 2: ONA JEST : KURWĄ, SZMATĄ I SIE NAWET BY DLA KLOCKA MU LODA ZROBIŁA! I tak na marginesie to ola s. wszytko mowi [ i reszta dziewczyny] co ty im powiesz! wiec sorr y wszytko mowia co do joty CO TY Im MOWISZ i wy sądzicie, ze ja nie mam przyjaciół a co dopiero kolezankek!! a jesli nawet olka gada co ja mowie, lub inne.. to sorry ale jestem real ! a nie tak jak ty :/ ALE KWAS Z CIEBIE I OLKI CHODZĄCY

,kurwy z was :/ zaraz cos jeszczE o tobie napisze! DAM TE STRONE RAFŁAKOWI KLOCKOWI, NIECH WIE CO BYS ZROBIŁA JEMU ZEBY CHOCIAZ CI CZESC POWIEDZIAŁ
OTO LISTA TYCH rZECZY:
* BY SIE PUSZCZAŁ Z KAZDYM O KOGO BY JĄ RAFAŁ POPROSIŁ
*BY MU CODZINNIE ROBIŁA LODA
* BY DLA NIEGO ZEBRAŁA :/

KURWA Z NIEJ SZAMTA I W OGOLE!!!
Ps PAMiĘtaj komentarze te JEBNIETA TWOJEE ja usuwam ale notki to ozstana HAHAHHAHAHAHAH

Komentuj(4)


Link :: 25.02.2006 :: 09:44
SIEMKA Ale miałam polewe patrzcie jaką dostałam wiadomośc , a arczej jaki dostałą łancuszek :
1933, umarla dziewczyna. On ja zakopal w ziemi jak jeszcze byla zywa. Gdy ja zakopywal, powtarzal ciagle, "Toma-Sota-Balcu". Skoro juz przeczytalas/les slowa ktore wypowiadal, poznasz ta dziewczynke. W srodku nocy, bedzie na twoim suficie. Udusi Cie w ten sam sposob jak uduszono ja. Rozeslij to 10 osoba, a moze Cie zostawi w spokju
tak sie smiałam, z tego! To ja juz to widze :] ktos przyjdzie I BEDZIE na suficie i mnie udusi.. kurde.. ale jaja ale humor mi poprawił hhehe
Dobra kncze, chciałam wam tylko powiedziec o tym łancusdzku! jak go przeczytasz to musisz go wysłać dalej!!! nara
Komentuj(5)


Link :: 25.02.2006 :: 20:38
Siemka! sama nie wiem czy mi sie humor polepszył! ale pogodziła sie z buła! jupi ) nowy szablon.... pasuje do mojego humoru :/

Dzis wstałam o 8.00 bo nie mogła spac, płakac mi sie chciało, ale powod zachowam dla siebie Potem ubrałam siei o 13.00 ola do mnieprzyszła, ale przed nia OCZYWSCIE WYRZYK I DIDEK probowali wbic mi sie znow na chacie :/ ale ja im sie nie dała, a potem musiałam mamie wsyztko mowic, kim oni są itd ale przpał hehe
Potem była z korzeniem i bułą na dworku... szkoda, ze tylko z korzeniem, <*> A potem doszli do nas wyrzyk i didek... nie wiem jak oni nas znalezli.. chyba nas sledzili... heh ONI MI SPOKUJ NIE DADZĄ CHYBA ! HEHE
A co do szablonu, to strasznie mi sie pooba, bo bardzo chciałabym byc takiem dzieckiem , które jest takie małe, zeby sie nie mogła zakochac, i bymm nie wiedziaa w ogole co to MIŁOŚĆ
Komentuj(24)


Link :: 26.02.2006 :: 16:24
Yo Yo wam! u mnie w miare spoko, i chyba sie zakochałam !! wow! wrescie.. ale nie wiem czy mis ie uda z tą osobą chodzic hm....... A co do wyrzyka i dideka! CHŁOPAKI nie denerwujcie mnie na gg! bo ja was bede blokowac!! hehe Jutro do szkoły ZA CO

JA nie chce do tego mam poprawe z przyry.. nie chce mi sie uczyc, Ale musze.. bo musze miec DOBRE OCENKI to dostane cos fajnego od rodzicow
Super!!!
Koncze !! ide sie uczyc Pozdro dla :
-Daniela I mateusza, Wyrzyka i Didka, Adriana, łuki
_ wioli i martyny, Olgi i Buły! i reszty!! oraz ilonki i jagodki, gosi !!
jak kogos nie wymiełam TO SORRY!! papap
Komentuj(17)


Link :: 28.02.2006 :: 22:13
OSTATKI Jezu!! mowie wam! BOSKO BYŁO! to mało powiedziane... :) zacznijmy od poczatku:
Najpierw szkoła, na wf mi spodenki zdjeli...WOJTUS I DIDUS i potem przed sks chł... wszyscy wyszli z sali, a ja siedziałam bo nie mogła wyjsc , bo chł satli sie sie rechotali ze mnie, ze mi gatki zdjeli :D ale kwach hehe POtem przyszły najpierw do mnie sylwia i klaudia [ pozdro dla nich], nastepnie ola i kara.. [ pozdro dla nich] hehe :) a potem do wojtka była świetnie :d ja chce to WSZYTKO powtózyc jak najszybciej.. juz sie nie moge doczekac :D Jakie wrazenia :)) hhe pozdrawiam gorąco Korzonka , Wojtusia i Didka! :* :* :* dla nich :P
Komentuj(6)



księga goœci

2024
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień


{linki}


lay: lay-4-u